Dopoldan smo preživeli v naravi, saj smo učenci in učiteljice PŠ Dražgoše odpravili na pohod po okoliških gozdovih do reke Češnjice. Vdihavali smo svež zrak in se zabavali ob pogovorih in  raziskovanju narave. Začeli smo s hojo od naše šole v Dražgošah proti stari cerkvi. To je bil naš prvi postanek, kjer smo si ogledali ostanke starodavne cerkev in se naučili nekaj zanimivosti iz zgodovine tega kraja. Naš naslednji postanek je bil na posebnem kraju, ki ga imenujemo “Jazbenk”. Tam smo si privoščili malico, ki smo jo prinesli s seboj. Sedeli smo na klopeh, se pogovarjali in uživali v hrani ob čudovitem razgledu na gozd in hribe.

Nato smo se podali še globlje v naravo, po gozdni poti proti reki Češnjici. Hodili smo med drevesi, občudovali ptice in se občasno ustavili, da bi si odpočili noge. Na poti smo spoznavali različne rastline in živali. Najbolj smo bili veseli robidnic, s katerimi smo se lahko sladkali. Ob reki Češnjici smo naredili kratek postanek in ugotovili, da gre za kraj, kjer teče izjemno čista in pitna voda. Čakala nas je samo še pot nazaj do šole, ki pa je minila zelo hitro, saj nam je naša učiteljica pripovedovala pravljice, ki so nas popeljale v svet domišljije. Tako smo pozabili na utrujene noge in vroče sonce.