Učenci 4. in 5. razreda Podružnične šole Dražgoše so aktivno sodelovali v vseslovenskem projektu TEDEN MOBILNOSTI, ki spodbuja ozaveščenost o trajnostni mobilnosti in varnosti v prometu. V okviru projekta so se učenci pogovarjali o varni poti v šolo in se posvetili iskanju rešitev za trajnostno mobilnost v svojem kraju.

V eni izmed dejavnosti so na zemljevidu označili nevarne odseke na poti v šolo in razpravljali i tem, kako lahko sami prispevajo k večji varnosti.

Poleg pogovorov so se lotili tudi ustvarjalnega dela. Učenci so z velikim navdušenjem izdelali svoj traktor, s katerim so na simboličen način izpostavili pomen trajnostnih prevoznih sredstev. Med izdelovanjem so se učili sodelovanju, saj so morali pri delu usklajevati svoje ideje in si medsebojno pomagati.