V podružnični šoli Dražgoše smo z veseljem gostili policista, ki sta našim učencem predstavila svoje delo in opremo. Otroci so imeli priložnost spoznati, kako pomembno je delo policistov za varnost v skupnosti.

Policist je učencem pokazal svojo opremo, ki jo uporablja pri vsakodnevnih nalogah, vključno z zaščitnimi oblačili, policijsko palico, lisicami in komunikacijskim napravami. Največ navdušenja pa je požel policijski avto. Učenci so si ga lahko ogledali od blizu, policista pa sta jim razložila, kako se avto uporablja ob nujnih primerih.

Policista sta učence opozorila na pomembnost uporabe varnostnih pasov v avtomobilu in nošenja čelad pri vožnji s kolesom.

Dogodek je bil ne le poučen, ampak tudi zabaven, saj so učenci sodelovali z vprašanji in z zanimanjem spremljali vse, kar sta jima policista pokazala.